Parkeren in Ukkel: nieuwe regelgeving

Ingediend op di 02/05/2023

Het parkeerbeleid in onze gemeente heeft de laatste maanden verschillende evoluties doorgemaakt. Zo werd het aanbod van apps uitgebreid: 4411 en Seety kwamen bovenop Yellowbrick. De parkeerautomaten werden integraal bijgewerkt. De verbinding is voortaan sneller en ze hebben een digitaal scherm. Voortaan kunt u ook contactloos betalen.

Vanaf 1 mei dient onze gemeente de gewestelijke hervorming van het parkeerbeleid te implementeren. Dit houdt een verhoging van verschillende tarieven in, die niet meer gewijzigd werden sinds 2014. We hebben er echter voor gekozen om deze stijging in de rode zones te neutraliseren door hun statuut te wijzigen in oranje zones, die beter aangepast zijn aan de realiteit van een gemeente in de 2e ring. Voor de bewonerskaarten passen we opnieuw de minimumtarieven van het gewest toe. Het tarief van de professionele en bezoekerskaart verandert niet. In Ukkel is slechts de helft van de parkeerplaatsen gereglementeerd om een rotatie van de voertuigen te stimuleren en de parkeerplaatsen van de buurtbewoners te beschermen. Deze gereglementeerde zones blijven over het algemeen identiek. Slechts enkele straten en twee parkings krijgen een nieuw statuut. In het noorden van Ukkel veranderen verschillende kleine wegdelen van blauwe in groene zone, in een streven naar samenhang aangezien de straten in de buurt allemaal groen zijn, meer bepaald ingevolge de beslissing van Elsene. Er zijn ook wijzigingen in de Beeldhouwerslaan, de Dupuichlaan, een deel van de Roberts Jonesstraat en de Van Beverlaan. De gemeentelijke parking in de Sint-Jobsesteenweg wordt een blauwe zone om er het fenomeen van langparkerende auto’s te ontraden. In Ukkel-Centrum werd ervoor gekozen om het parkeren op verdieping 0 van de overdekte parking Dekenij (44 plaatsen) dynamischer te maken door er een oranje zone van te maken, en dit om onze handelaars te ondersteunen. Tegelijk veranderen 49 plaatsen op de weg van rode in groene zone om deze maatregel meer dan integraal te compenseren voor de buurtbewoners.

 Raadpleeg de retributieverordening op het parkeren van motorvoertuigen in een openbare ruimte
 Vraag een vrijstellingskaart aan (bewoner, bezoeker, professioneel …)
 Raadpleeg de meest gestelde vragen over parkeren in Ukkel