Deze tentoonstelling zet het werk in de spotlights van vijf ateliers van artistieke expressie die georganiseerd worden door het Institut Royal pour Sourds et Aveugles. Deze workshops, die openstaan voor iedereen en begeleid worden door ervaren opvoeders en leerkrachten, weerspiegelen de diversiteit van de praktijken. Met de gerichte bijdrage van erkende kunstenaars.
De vijf ateliers:
- Le Phare, dagcentrum voor volwassenen met een visuele en mentale beperking, stelt de verwezenlijking van persoonlijke en collectieve schilderijen voor. De inspiratie is er vrij, tussen figuratief en abstract, naargelang de wensen en de projecten die de scheppende handen van elkeen prikkelen.
- Les Héros, een groep dove en slechthorende jongeren die ook dyslexie en dysfasie hebben, stelt beeldhouwwerken op boomschors voor. Deze ondergrond symboliseert de kracht, de groei en het voorbijgaan van de tijd. Hun creaties herinneren eraan dat iedereen een unieke interne rijkdom bezit.
- The Family, Gamers en Cosi Del Papel brengen tieners met taalstoornissen samen. Doorheen de ateliers verkennen ze andere manieren om zich uit te drukken. Hun werken vertellen wat woorden soms moeilijk zeggen.
- Het atelier op woensdag, open voor iedereen, nodigt de deelnemers uit om te experimenteren met verschillende technieken en thema's en helpt ze op weg naar een vrije en spontane expressie.
- Dankzij het zeefdrukatelier, voortvloeiend uit de afdeling beeldende kunsten van de middelbare school, kunnen de leerlingen deze techniek ontdekken en verkennen aan de hand van verschillende prisma's.
Wanneer? Van 12 tot 17 mei 2026. Vrije toegang van dinsdag tot vrijdag van 12 tot 17 uur, zaterdag en zondag van 11 tot 16 uur. Vertaling van beelden op dinsdag en donderdag van 12.30 tot 13.30 uur.
Waar?In het Kunstenhuis Ukkel ( Dekenijstraat 102).
